Home icon SERVİSLER»Jinevizyon-Doğum Filmleri
JineVizyon - Doğum Filmleri

Dünyada, doğum filmciliğini kurumsal olarak hizmete sokan ilk şirket JineVizyon, 2006'dan beri, bebeklere gelecekteki en orjinal hediyelerini hazırlıyor. Doğdukları günü, peri masalı tadında bir filme dönüstürüyor. "Masalsı Doğum Filmi" konsepti ile bir ilke bir imza atan JineVizyon'un kurucusu Pınar Çamlıbel, Amerika'da görsel medya lisansı ve dijital video prodüksyon mastırından sonra, 2 sene öğretim üyeliği yaptı. 2006'da Prof.Dr.Teksen Çamlıbel önderliğindeki FulyaJinemed Hastanesi'nde JineVizyon'un temelini attı.

Bir doğum filminin anatomisi :

Film, ailenin bize verdiği ultrason videoları, ultrason fotoğrafları, anne babanın tanışma ve evlilik görüntülerinden oluşturduğumuz duygusal bir kolajla başlar.

Doğum öncesi hastanede aile yakınları ile röportajlar, bebeğinin doğum öncesi kalbinin dinlenmesi,
odadaki heyecanın enstantane görüntüleri ile devam eder. Anne ve aile, doğum odasına/ ameliyathaneye kadar takip edilir.

Ameliyathanede annenin hazırlığı, babanın bekleyişi,doktorların hazırlanışı çekilir. Ve doğum başlar.

..ve işte o an. İlk nefes. Bebeğimiz dünyaya geldi. Gözlerini açtı. İlk kez ağladı. Henüz buğulu gören gözleri ile etrafına baktı.

Ameliyat odasında, annesinin 1 metre ötesinde ilk muayenelerini oldu. Annesi gözyaşlarıyla onu izledi.

..ve sıra anne ve babayla buluşmada..Bebeğimiz sarıp sarmalanarak henüz dikişleri dikilen annesine verildi. Anne, baba, ve bebeğimiz ilk kez aynı aynı karede..İlk aile dakikaları. İlk buluşma, ilk temas, ilk kavuşma..Baba, kameradan kaçırmaya çalıştığı ıslanan gözleriyle, annenin bebeğine verdiği ilk öpücüğü izliyor.. ve tüm bunlar, JineVizyon bayan kamera sanatçımız tarafından dakikası dakikasına kameraya alınıyor.

En güzel açıları yakalayan gözler ve bu iş için özel yapılmış kameralar ile ..orada yokmuş gibi hiç rahatsızlık vermeden.

Çekimler, daha sonra bebek muayene odasında ve hasta odasında diğer aile bireyleri ile devam ediyor.

Tüm bu çekimler, daha sonra stüdyomuzda, aşağıdaki öğeler ile, sinemasal anlatımlı, nostaljik, duygusal bir film olarak düzenlenir.

Siyah/beyaz, eskitilmiş ,yavaş çekimler

Çok özel seçilmiş tiyatral müzikler

Stüdyoda seslendirilmiş doğum masalı

Bebeğin ilklerinin şiirsel metinlerle kaleme alınması

Peri masalı hissinde pastel tonlar

Sis efektleri, dondurulmuş kareler,

Filminiz, en geç 1 ay içinde elinize ulaşır.

Dilerseniz, ofisimizde arşivlenir.

JineVizyon Kurucusu

"Masalsı Doğum Filmi" konsepti ile bir ilke bir imza atan JineVizyon'un kurucusu Pınar Çamlıbel, Amerika'da görsel medya lisansı ve dijital video prodüksyon mastırından sonra, 2 sene öğretim üyeliği yaptı. 2006'da Prof.Dr.Teksen Çamlıbel önderliğindeki FulyaJinemed Hastanesi'nde JineVizyon'un temelini attı.


JineVizyon, 2006'dan beri sağlık kuruluşları ile elele çalışmaya devam ediyor. 


balcicek

 

kolaj

 

BALÇİÇEK PAMİR
Dün eve bir zarf geldi. Seyretmek için kocamı bekledim. Nasıl sabrettim bilinmez.
Öyle anlar yakalamış ki. Harikalar yartmıs JineVizyon. Karı koca nasıl ağladık anlatamam. İnsan içindeyken dogumun nasıl bir mucize oldugunu fark edemiyor. Gelip geciyor. Bu film ile birlikte, nasıl bir mucizeye ortak oldugunuzu anlıyorsunuz. İşi profesyonellere bırakın, farkı göreceksiniz.

TEKGUL ARIMAN YILDIZ
Merhaba JineVizyon
Kiziminizin peri masalini buyuk bir heyecanla izleidk. Tekrar izledik. Tekrar izledik.Ve her seferinde agladik. Ne muhtesem bir sey yasamiz da yasarken farkedememisiz. Iyi ki boyle bir  sey yaptirmisiz ve iyi ki sizi secmisiz. Emegi gecen herkese cok cok tesekkur ederiz.

GULTEN KARACA
Anne olduğumu, ilk kez doğum filmimi izleyince anladım. Tüm çalışanların ellerine yüreklerine sağlık.

SAADET-ARDA-METIN  
Pınar hanımın sayesinde hayatımızın en eşsiz arşivine sahip olduk. evet,gerçekten hayatımızın en önemli filminde başrol oynadık.oğlumuz 4 yaşında ve biz bu filmi gözlerimiz nemli,yüzümüzde tebessümle hala arada bir izliyoruz.
Teşekkürler JineVizyon,  bizim için hazırladığıniz en anlamlı doğum hediyemiz için.....

ISIL PAKTAN
Anne olsun olmasin her kadinin hucrelerine isleyecek kadar duygusal bir film. Muhtesem dogum filmimiz icin tesekkurler! Kullanilan o muzikler, alinan detaylar, filmi hazirlamadaki profesyonellik ve o duygusal boyut..Herkese tavsiye ederiz.

AYSEGUL VARLI  
4 senedir yaptiginiz bu muhtesem isi takip ediyorum. Yuzyillar boyunca yasayacak, sizin de dediginiz gibi gelecege en manevi miras kalacak filmler... Basarilarinizin devamini, bebeklerin sizii hep hatirlamasini, dilerim.

MERAL KOC
Doğum filmlerinin görüntülerini görmüş müthiş bir hayranlıkla izlemiştim.önce şaşırdım böyle çekimlerin ülkemizde olduğundan haberim bile yoktu.sonra kim bu güzel işle uğraşan kişi derken bir melekle karşılaştım.ve gurur duy.dum PINAR ÇAMLIBEL kızımız ile. Günümüz gençleri duygusuzlaşıyor ve bazı değerlerimizi yitiriyor diye düşünürken bu gençecik kızımız duygu dolu bir meslek seçmiş ve ülkemizde bir ilk iş alanlarından birinin peşinde mücadele veriyor.sonrada hayranlıkla takipçisi oldum . Dilerim herkese nasip olur böyle bir doğum videosu hazırlatıp gelecekte çocuklarıyla bu günleri güzel bilgili eğitimli ellerden hazırlanmış bir şekilde zevkle izlemek.

 
  

 

   

 

 

 

Yorum: Balçiçek Pamir

balcicek_pamir
Harikalar yaratmış Pınar. Karı koca salonda bir köşede birbirimize sokulup nasıl ağladık anlatamam.

devami

Medya: Kürşat Başar

kursat_basar
Özgün ürünü Doğum Filmi ile bir ilke imza atan Jinevizyon basında geniş yer buldu.

devami

Referanslarımız

BALÇİÇEK PAMİR ve EŞİ
BURAK KUT & CANSEL YENİ KUT

HAKAN BALTA ve DERYA BALTA
HÜSEYİN TURAN ve EŞİ
KIRAÇ ve AYŞE ŞULE BİLGİÇ KIRAÇ
OKAN BURUK ve EŞİ
ÖMER FARUK SORAK ve EŞİ
RÜŞTÜ REÇBER ve IŞIL REÇBER
TAN SAĞTÜRK ve ALONA SAĞTÜRK


devami